business logo

PS3 - Downgrade softu

Cena:
Obniżenie wersji softu do 3.55 + instalacja CFW: 100zł


 Najpopularniejszą obecnie modyfikacją konsoli PS3 jest instalacja zmodyfikowanego systemu umożliwiającego między uruchamianie aplikacji homebrew oraz gier z dysku twardego konsoli. Aby zainstalować na konsoli zmodyfikowaną wersję systemu wersja oprogramowania konsoli nie może być wyższa niż 3.55. W przypadku konsol z wersją systemu do 3.55 przeróbka jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnej wiedzy czy umiejętności. Instrukcję krok po kroku łatwo można znaleźć w internecie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną, chętnie pomogę.

Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana w przypadku, gdy na konsoli zainstalowane oprogramowanie jest w wersji powyżej 3.55. W takim wypadku należy wykorzystać odpowiedni sprzęt w celu odczytania oprogramowania oraz jego modyfikacji w celu obniżenia wersji softu. Po obniżeniu wersji systemu do 3.55 możliwa jest instalacja zmodyfikowanego oprogramowania.

W internecie krążą oferty "specjalistów" od konsol PS3 oferujących downgrade softu. Upierają się oni w stwierdzeniu, że możliwy jest tylko downgrade konsol PS3, na których system operacyjny zapisany jest w pamięci typu NOR, a NAND'a nie da się ruszyć. Zapewne korzystają z zabawki zwanej E3Flasher (posiada bardzo ograniczone możliwości, ale za to jest banalny w obsłudze)... Oczywiście stwierdzenia, że się nie da to NIEPRAWDA! Możliwy jest downgrade konsol zarówno z pamięcią NOR oraz NAND! Do modyfikacji konsol PS3 wykorzystuję programator Teensy++ 2.0, dzięki któremu jestem w stanie obniżyć wersję softu w niemalże każdej konsoli.

Niestety nie każdą konsolę da się przerobić. Aby stwierdzić, czy konsolę da się przerobić należy sprawdzić na naklejce z tyłu konsoli pole "Model No." oraz w niektórych przypadkach "Data Code".  Poniżej podane zostały jedynie początki "Model No.", każdą konsolę której numer modelu zaczyna się od podanych znaków da się przerobić:
Konsole Phat (wszystkie): CECHA, CECHB, CECHC, CECHE, CECHG, CECHH, CECHJ, CECHK, CECHL, CECHM, CECHP, CECHQ
Konsole Slim: CECH-20, CECH-21, CECH-251. W przypadku CECH-250 tylko z Data Code 0C, 0D, 1A - w przypadku pozostałych Data Code dla tego modelu proszę o kontakt.

Cena obniżenia wersji oprogramowania w konsoli PS3 to 100zł!

NIE DA SIĘ OBNIŻYĆ SOFTU: CECH-30, CECH-40 - ale to nie znaczy że nie da się przerobić konsoli! Możliwy jest montaż emulatora napędu konsoli. Przeróbka ta polega na zamontowaniu specjalnego urządzenia imitującego pracę napędu. Do emulatora podłączamy np. pendrive z zapisanym obrazem gry a emulator prześle informacje do konsoli w sposób identyczny jak napęd z włożoną płytą. W skrócie: dla konsoli emulator z wpiętym pendrivem działa tak jak napęd z płytą! Koszt takiej przeróbki uzależniony jest od dostępności i rodzaju emulatora, koszt wraz z montażem to około 400-550zł.


PAMIĘTAJ! Przeróbki konsoli nie wolno wykorzystywać do celów niezgodnych z prawem! Na przerobionej konsoli zgodnie z prawem możesz uruchamiać jedynie kopie zapasowe gier, do których posiadasz oryginalne nośniki! Wykorzystywanie przeróbki w innych celach jest nielegalne!