business logo

Odzyskiwanie danych

Cena:
Odzyskiwanie utraconych danych: cena zależna od typu nośnika (dysk twardy HDD, SSD, karta pamięci, pamięć telefonu) oraz czasu potrzebnego na odzyskanie danych, od 50zł w górę! 
Nieodwracalne kasowanie danych z dysku: 60zł


 Często zdarza się, że przypadkowo usuniemy ważny dla nas plik lub sformatujemy nie tą partycję co trzeba. Spokojnie, w takiej sytuacji nie ma jeszcze nic straconego! Oferuję odzyskiwanie danych z różnych nośników, między innymi dysków twardych, kart pamięci czy pendrive'ów.

W przypadku, gdy plik został skasowany lub partycja została sformatowana dane można odzyskać szybko i niewielkim kosztem. Przed rozpoczęciem odzyskiwania danych za darmo sprawdzam nośnik, czy dane da się odzyskać. Należy pamiętać o jednej BARDZO ważnej rzeczy! W przypadku usunięcia ważnego pliku bezwzględnie nie wolno nic na tę partycję kopiować, przenosić i wykonywać innych operacji na plikach! Jest to BARDZO ważne!W sytuacji, gdy na dysku twardym w miejscu gdzie fizycznie zapisany był skasowany plik zapisze się nowy, odzyskanie takiego pliku często jest bardzo trudne, nie udaje się go odzyskać w całości lub plik jest całkowicie niemożliwy do odzyskania! Po skasowaniu danego pliku i wykonaniu wielu operacji zapisu na sektorach, na których znajdował się skasowany plik nie ma możliwości odzyskania danych, nawet przez nowoczesne, wyspecjalizowane laboratoria!

Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku fizycznego uszkodzenia nośnika (uszkodzona głowica dysku, uszkodzenia talerzy, duża ilość bad sector'ów itp.) W takim wypadku cena odzyskiwania danych jest znacznie wyższa! W niektórych przypadkach może osiągnąć nawet do kilku tysięcy złotych. W cenie tej znajduje się między innymi koszt zakupu i wymiany głowic dysku.

Oferuję również przeprowadzenie tej czynności "w drugą stronę". Jeśli chcesz, aby dane zapisane na dysku były nie do odzyskania, mogę to zrobić. Istnieje wiele specjalnych metod i odpowiednich algorytmów, zapewniających bezpowrotne skasowanie danych, niemożliwych do odzyskania w żaden sposób. W takich przypadkach na nic się nie zda popularne formatowanie dysku, nawet wielokrotne. Po tych czynnościach dane nadal da się odzyskać. Należy w takiej sytuacji wykorzystać specjalne oprogramowanie, wykorzystujące skomplikowane algorytmy zapisu odpowiednich wartości na dysku w taki sposób, aby po zapisanych wcześniej danych nie pozostał żaden ślad. Oferuję czyszczenie dysku w cenie 60zł.