business logo

Wymiana układów BGA

Cena:
Wymiana układu BGA: 160zł + cena układu. Reballing układu BGA 180zł. Pozostałe prace na stacji BGA, zlecenia hurtowe lub stała współpraca: cena ustalana indywidualnie!


  Posiadam profesjonalną stację lutowniczą BGA, dzięki której oferuję wysokiej jakości lutowanie układów BGA. Układy BGA są typy układów, w których jako połączenie układu scalonego z płytą główną stosuje się małe kuli wykonane ze stopu lutowniczego. W komputerach najczęściej spotykane układy BGA to procesory graficzne, mostki północne i południowe.

Proces wymiany układu BGA to bardzo precyzyjna i skomplikowana czynność. Często można spotkać się z serwisami, które "naprawiają" układy BGA stacjami Hot-Air, opalarkami elektrycznymi czy nawet wygrzewając całość płyty głównej w piecach. Tego typu usługi mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia płyty głównej, a w najlepszym wypadku do ponownego pojawienia się usterki po kilku tygodniach.

W większości przypadków, aby trwale usunąć usterkę związaną z danym układem należy wymienić go na fabrycznie nowy. Podczas naprawy nie stosuję układów refabrykowanych, używanych, wylutowanych z innych urządzeń. Stosuję jedynie fabrycznie nowe układy pochodzące bezpośrednio z hurtowni lub oficjalnych sprzedawców. Aby poprawnie wymienić układ BGA, cały proces musi być odpowiednio kontrolowany i jak najbardziej odpowiadać temperaturom lutowania stosowanych przez producenta. Krótkotrwałe, niewielkie przegrzanie układu podczas lutowania może doprowadzić do jego uszkodzenia. Podczas lutowania układów stosuję chemię lutowniczą oraz spoiwa lutownicze wysokiej jakości, dzięki którym wlutowany przeze mnie układ będzie funkcjonował prawidłowo długi czas. Na wlutowany przeze mnie fabrycznie nowy układ daję ROCZNĄ GWARANCJĘ!

W części przypadków do naprawy układów BGA stosuje się tzw. reballing. Proces ten stosuje się jedynie w przypadkach, w których układ scalony jest sprawny, a uszkodzeniu uległy jedynie połączenia pomiędzy układem a płytą główną. Polega on na wylutowaniu, dokładnym oczyszczeniu układu oraz płyty głównej ze starego spoiwa lutowniczego, oraz nałożeniu nowych kulek na układ BGA. Po dokładnym oczyszczeniu i precyzyjnym nałożeniu nowych kulek układ gotowy jest do ponownego wlutowania na płytę główną. W przypadku sprawnego układu po wlutowaniu komputer odzyskuje pełną sprawność. Na reballing układu udzielam 3 miesięcy gwarancji!

Cena reballingu to 180zł. Wlutowanie nowego układu 160zł. W przypadku wlutowania nowego układu należy doliczyć cenę zakupu nowego układ, zazwyczaj cena końcowa wlutowania wraz z układem to około 300-400zł w zależności od ceny układu.