business logo

Konfiguracja sieci

 Oferuję pełną konfigurację oraz rozbudowę sieci komputerowych w domach oraz małych i średnich firmach. Zapewne nie jedna osoba miała problem z poprawną konfiguracją routera lub karty sieciowej komputera. Oferuję pomoc w rozwiązaniu problemów z Państwa siecią komputerową.

Często dostawcy internetu montują tylko jedno gniazdo, jeden kabel internetowy lub dostarczają jeden modem, a w domu posiadamy więcej urządzeń na których chcielibyśmy skorzystać z połączenia internetowego. Jeśli nie wiesz jak poprawnie rozbudować sieć w domu lub małej firmie zapraszam do kontaktu ze mną. Oferuję rozbudowę domowych sieci komputerowych, oraz sieci w małych i średnich firmach. Na podstawie przeprowadzonego rozeznania dobiorę odpowiednie urządzenia oraz je skonfiguruję do prawidłowej pracy z Państwa łączem internetowym. Oferta ta dotyczy wszystkich operatorów oraz typów łączy, jakie Państwo posiadają, zarówno połączeń bezprzewodowych (WiFi, GSM) jak i przewodowych (światłowody, skrętki, połączenia modemowe). 

Obecnie bardzo wiele urządzeń takich jak komputery przenośne, tablety, telefony komórkowe czy telewizory mają wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową, w związku z tym ten typ połączenia jest coraz częściej wykorzystywany w domach. Jednak niewiele osób potrafi poprawnie skonfigurować połączenie bezprzewodowe w routerze czy access-poincie. Często domowe sieci komputerowe nie posiadają żadnych zabezpieczeń, lub używają szyfrowania WEP które jest bardzo łatwe do złamania. Osobie doświadczonej włamanie się do bezprzewodowej sieci komputerowej zabezpieczonej szyfrowaniem WEP zajmuje około 30 sekund, amator po przeczytaniu instrukcji w internecie i pobraniu kilku ogólnie dostępnych programów zrobi to w kilka minut. Ważne jest aby szyfrowanie połączenia w routerze było ustawione co najmniej na WPA-PSK lub WPA2-PSK. Dodatkowo, gdy z sieci bezprzewodowej korzysta jedynie kilka urządzeń, warto skonfigurować filtrowanie adresów MAC, aby dodatkowo zabezpieczyć połączenie bezprzewodowe. Zagwarantuje to, że żaden sąsiad lub osoba niepowołana "przypadkowo" nie skorzysta darmowo z Państwa połączenia internetowego. Podłączenie się do niezabezpieczonej, domowej sieci ułatwia również pracę hackerów, którzy mogą wykraść ważne dane z Państwa dysku. Jeśli chcą Państwo, aby bezprzewodowa, domowa sieć była dobrze zabezpieczona, zapraszam do skorzystania z moich usług.

Zerwana końcówka kabla internetowego, uszkodzona antena WiFi, niepoprawnie zaktualizowane oprogramowanie routera lub zapomniane hasło do sieci bezprzewodowej również nie jest problemem. Rozwiążę większość problemów z Państwa urządzeniami sieciowymi.