business logo

Naprawa ekranów LCD

  Matryca LCD w laptopie lub monitorze komputera jest bardzo delikatnym i podatnym na uszkodzenia elementem. Narażona jest również na liczne uszkodzenia elektroniczne, między innymi inwertera, świetlówek lub taśm połączeniowych.

Brak obrazu na ekranie komputera nie zawsze oznacza wymianę całej matrycy. Często niekompetentne serwisy komputerowe bez dokładnej diagnozy stwierdzają konieczność wymiany monitora lub matrycy LCD w laptopie. O ile matryca nie jest uszkodzona mechanicznie, nie posiada pęknięć w skutek upadku lub uderzenia w ekran, w znaczniej części przypadków jest sprawna, a uszkodzeniu uległa elektronika ekranu. Najczęstszymi przypadkami awarii matryc LCD jest uszkodzenie inwertera lub wypalenie się świetlówek, a koszt ich wymiany jest znacznie niższy niż wymiana całej matrycy. Przykładowo koszt matrycy LCD o przekątnej 15.6" to około 300zł, natomiast koszt świetlówek lub inwertera to około 30zł (ceny nie zawierają kosztów wymiany). W przypadku oddania komputera lub monitora LCD do mojego serwisu oferuję bezpłatną diagnozę i wycenę naprawy ekranu. Może się zdarzyć, że koszt naprawy w moim serwisie może być nawet kilkukrotnie niższy niż w serwisie, który niepotrzebnie naciągnie Cię na koszty! W przypadku wymiany świetlówek, taśm połączeniowych lub inwertera udzielam 6 miesięcy gwarancji!

W przypadku uszkodzeń mechanicznych matryc LCD oferuję wymianę całej matrycy na fabrycznie nową. Matryce wymieniane przeze mnie są w większości oryginalne, dokładnie takie jak zamontowane fabrycznie przez producent. W przypadku braku dostępności oryginalnej matrycy montuję jej odpowiednik, o parametrach zgodnych z oryginałem. Na matryce wymienione w moim serwisie udzielam 12 miesięcy gwarancji.